Soutěž v angl. jazyce a vlastivědě v ZŠ Slavkov

Dne 18. dubna 2024 se žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili soutěže v anglickém jazyce a vlastivědě v základní škole Slavkov. V angličtině nás reprezentovali žáci 4. ročníku ve složení Lea Pavlíčková, Míša Grabiášová a Jirka Stýskala, za 5. ročník děvčata Sofie Grómanová, Adéla Indráková a Julie Hozová. Obsahově jednotlivé ročníky nebyly rozlišeny, všichni soutěžící museli zvládnou gramatiku, slovní zásobu, práci s obrázky, předložky apod.. Celkem v tomto oboru bylo 10 skupin a naši žáci obou ročníků byli velmi úspěšní. 3. místo získaly naše děti ze 4. ročníku a 2. místo získala děvčata z 5. ročníku. Obou skupinám patří velká gratulace!!!

Druhou soutěžní oblastí byla vlastivěda, ve které soutěžili za naši školu žáci 5. ročníku ve složení Dominik Procházka, Kryštof Kejha a Vendula Vašenková. Soutěž obsahovala historickou část, zeměpisnou část, práci s mapou a buzolou. Zde bylo celkem 8 týmů a naši žáci skončili na krásném 5. místě. Tímto děkujeme organizátorům soutěže za celý průběh soutěže, krásné zážitky a bohaté občerstvení. Paní vychovatelce B. Sáňkové patří poděkování za doprovod, starostlivost o naše žáky po celou dobu. Největší poděkování patří všem naším soutěžícím, kteří skvěle reprezentovali a šířili dobré jméno školy.