Výlet 2. ročníku do Hlučína

Žáci druhého ročníku byli plní očekávání ve čtvrtek 20.6. 2024, protože se velmi těšili na dlouho plánovaný výlet do Hlučína. Ráno v 7.10 hod. jsme si dali společný sraz ve škole a běžnou autobusovou linkou jsme vyjeli směr Opava – východní nádraží, ze kterého jsme spěchali na vlak, který směřoval do Hlučína. Z vlakového nádraží jsme se vydali klidnou ulicí lemovanou stromy do centra města. Po cestě jsme měli možnost spatřit zbytky kamenných hradeb, Radnici, mnoho obchodů, kašnu na náměstí a měli jsme zastavení v Informačním centru. Pak jsme již přes park došli k našemu očekávanému cíli, kterým byl Dětský ranč v Hlučíně. Dětský ranč nabízí množství zábavy, nejenom pro děti, v pěkné přírodě. Přestože předešlá noc z důvodu prudkého deště a bouřky byla pro všechny zaměstnance na ranči velmi náročná, měli jsme možnost si prohlédnout celý ranč, nakrmit zvířátka v mini zoo, využili jsme rekondiční zahradu k odpočinku i svačině. Nadšenost z krmení prasátka, koz, oveček, koníků, poníků, oslíků, alpaky, králíčků byla pro děti velkou odměnou. Pro radost se ukrývaly v keřovém bludišti a nechybělo rejdění na dětském hřišti, kterého si plnými doušky všechny děti užívaly. Při zpátečně cestě jsme zrelaxovali a energii nabrali ve voňavé cukrárně na náměstí, kde si každý dopřál dle své chuti netradiční oběd v podobě zákusků, zmrzlin, tříště a dalších nabízených pamlsků. Pak jsme opět vlakem a autobusem cestovali plní zážitků zpět. Prožili jsme krásný den se šťastným návratem do svých domovů.