Výlet 1., 3. a 4. ročníku do Jakartovic

Dne 20.6.2024 se žáci 1. ročníku a žáci 3. + 4. ročníku vydali spolu s jejich paní učitelkami na školní výlet do Jakartovic. Našim cílem byl Penzion pod stájí, který nám poskytl zázemí pro celé dopoledne a část odpoledne. Nejdříve naše kroky směřovaly k blízkým šifrovým zatopeným lomům. Prošli jsme se chatovou osadou a s lopuchy nad hlavou jsme nakonec došli k Penzionu. Zde děti posvačily, doplnily zásoby jídla a vůně objednaných hranolek a ovocných drinků se rychle šířila pod našimi nosy. Po svačince jsme využili veškerých prolézaček a kolotočů a hracích prvků, které prostředí penzionu nabízí. Vyšlápli jsme si kopec k nádherné kapličce, kde se konají obřady svateb. V čase oběda jsme si opekli špekáčky, které nám daroval pan Rostislav Gróman, za což mu ještě jednou velmi děkujeme. Během dne jsme stále vyhlíželi sluníčko, protože největším lákadlem pro děti byla vodní hladina jezírka. Sluníčko naše prosby brzy vyslyšelo, a to byl pro nás impuls rychlého převlečení se do plavek a hurá do vody. Přestože se jednalo o výlet nedaleko Dolních Životic, tak některé děti byly v Jakartovicích poprvé a určitě ne naposledy.