Projektový den INDIE

V pátek 21.6.2024 se všichni žáci a učitelé sešli na půdě školy, abychom společně prozkoumali fascinující svět Indie. Tento den byl plný zážitků, barev a vůní, které nás přenesly do vzdálené země. Navíc nám počasí přálo, a tak jsme měli tropický den, který nám Indii přiblížil ještě více. Na začátku jsme se seznámili s Indií prostřednictvím prezentace. Dozvěděli jsme se o její historii, kultuře, tradičním jídle a zajímavostech. Bylo to jako malé virtuální cestování. Poté jsme přivítali předškoláky, kteří se k nám připojili na tento den. Společně jsme se vydali na průvod vesnicí, všichni v indických kostýmech. Děti byly nadšené a plné energie! Během odpoledne jsme měli různé aktivity s tématem Indie. Děti se naučily indický tanec, rytmicky se pohybovaly a prožívaly kouzlo indické hudby. Vytvořily si vlastní bylinkovou sůl, která voněla jako indické trhy. Dále si vybarvily mandaly, symboly harmonie a rovnováhy. Na ruce si nechaly pokreslit indické ornamenty, které zdobí tuto krásnou kulturu. A aby toho nebylo málo, vyzkoušely si péct indický naan a také si opékaly špekáčky. Byl to opravdový chuťový zážitek jako v Indii! Večer jsme si užili v jednotlivých třídách filmy, pohádky a dobroty. Okolo půlnoci jsme pro ty nejstatečnější připravili stezku odvahy. Kdo se odvážil? Ráno jsme se posilnili výbornými buchtami. Děkujeme maminkám a šikovným cukrářkám za upečené dobroty. Děkujeme Klubu rodičů za finanční příspěvek, za který se zakoupilo občerstvení v podobě špekáčků a pečiva. To největší poděkování však patří paní učitelkám a vychovatelkám, které pro děti program připravily a po celou dobu akce se dětem věnovaly.