Pečení ovocného koláče

Mouka, ovesné vločky, cukr, vajíčka, mléko, máslo, ovoce, hrst dobré nálady a chuti si něco dobrého ukuchtit, nám stačilo při středečním společném pečení v družině. Než jedna skupinka odvážila a připravila těsto, druhá se postarala o přípravu ovoce, které nám momentálně nabízí zahrada. Aby se nám koláč lépe jedl, rozhodli jsme se třešně vypeckovat. Děti odstraňovaly pecky na stařičkém, ale stále funkčním odpeckovači třešní. Rozpůlené třešně jsme naskládali na koláč spolu s černými malinami, které některé děti ochutnaly poprvé. Povrch koláče jsme nakonec posypali drobenkou a koláč mohl do trouby. Jakmile se školou linula sladká vůně, všichni už netrpělivě čekali, až hotové dílo ochutnají. O doplnění tekutin se na závěr postaral krásně červený vodní meloun.