Logopedické setkání v MŠ

Ve čtvrtek 13. 6. 2024 proběhlo v naší MŠ setkání na téma „Jak rozvíjet řeč hravou formou“. Odpolednem provázela „teta Lada“ – logopedická preventistka Lada Halfarová Černohorská. V úvodu „teta Lada“ rodičům představila, jak je důležité s dítětem trávit čas aktivně, jaký to má na dítě vliv a dopad. S čím řeč souvisí – s hrubou a jemnou motorikou, smyslovým vnímáním, dýcháním atd. Upozornila rodiče na škodlivý vliv technologií (mobil, tablet, televize). Po úvodu jsme přešli k praktické části, kdy si rodiče se svými dětmi pomocí připravených her a činností vyzkoušeli, jak mohou u dětí řeč rozvíjet. Jak jednou aktivitou mohou rozvíjet sluchové vnímání, zrakové vnímání, fonematický sluch, slovní zásobu, předmatematické dovednosti a další. Rodičům se setkání líbilo a v příštím školním roce taková setkání uvítají pravidelně.