Soutěž v deskových hrách

V úterý 14.5. 2024 se v Hradci nad Moravicí uskutečnila soutěž pro žáky základních škol v deskových hrách. Organizátoři z Mas Opavsko s touto soutěží začali v roce 2019 jako první v České republice, kteří uspořádávají deskové hry pro velký počet dětí. Letos to byly hry King Domino, Alenčina zahrádka, Pásovec a Bezva fotka. Žáci 5. ročníku už tyto hry znali ze školy, kdy na ně poctivě trénovali. Naši školu reprezentovala Sofie Grómanová, Julie Hozová, Ema Nováková a Magdaléna Víchová. Celkem bylo 11 školských týmů po čtyřech dětech. Každé dítě soutěžilo v každé hře zvlášť. Na konci se sečetly body všech dětí z jedné školy. Letošním výhercem byli žáci ze Základní školy Otické v Opavě, kteří si nasbírali 59 bodů. Děvčata z naší školy se umístila na krásném šestém místě se 43 body. Celé dopoledne panovala příjemná atmosféra. Pro všechny bylo nachystáno bohaté občerstvení. Tímto děkujeme organizátorům za skvělou akci, které jsme se mohli zúčastnit, děvčatům za skvělou reprezentaci školy a paní asistentce B. Sáňkové za doprovod a péči o naše děvčata. Zřizovateli děkujeme za zajištění odvozu tam i zpět.