Děti z MŠ navštívily zahradnictví Pasič

„Slunečnice parádnice, za sluncem se točí,
žluté vlasy načeše si, kávové má oči.“
V úterý 21. 5. jsme se se všemi dětmi vydali na exkurzi do „Zahradnictví Pasič“ v Dolních Životicích. Mile nás přivítali manželé Pasičovi a jejich syn – zahradník Péťa, který nás celým zahradnictvím provedl. Děti měly možnost vidět, kde a jak se květiny pěstují. Všichni žasli nad obrovskými skleníky, kde se kytičky vyvíjejí opravdu od „miminek“ až po silné a veliké rostliny, které se dál mohou dostávat až k lidem do zahrad nebo domů. Děti se dozvěděly zajímavé informace, jako je např.: původ některých rostlin nebo že řízek nemusí být jen k jídlu 🙂 Zajímavý byl pro děti plně automatizovaný zavlažovací systém nebo automatické přemisťování rostlin. Děti si návštěvu užily a něco zajímavého se dozvěděly. Na rozloučenou dostaly kytičku do zahrádky a drobnou sladkou odměnu. Tímto velice děkujeme a příští rok jistě s radostí návštěvu zopakujeme.