foto
ZŠ a MŠ Dolní Životice - logo

1. den školy v přírodě, Penzion Zátiší, Komorní Lhotka, Beskydy

Konečně jsme se dočkali. Je 22. duben a celá škola odjíždí na pobyt do krásné přírody v předhůří Beskyd, do vesničky Komorní Lhotka. Ještě minulý týden bychom si tu hráli s míčem na velkém travnatém hřišti, závodili a dokonce se opalovali. Uplynulo 7 dní a my stavíme sněhuláky!!!! Ale pěkně od začátku. Ráno jsme se sešli před školou a nedočkavě vyhlíželi autobus. Cesta autobusem nám pěkně utíkala, dokonce jsme si i zpívali. Naší první zastávkou byl závod ve Frýdku Místku – Marlenka. Vše probíhalo podle harmonogramu, přivítání, prezentace, ochutnávka výborných výrobků. Už jsme se chystali na vlastní prohlídku provozu, když tu z ničeho nic se rozezněla siréna a všichni jsme se museli evakuovat a vyběhnout před závod včetně všech zaměstnanců. Koukali jsme, co se děje, najednou přijela hasičská auta, vystoupili hasiči a běželi do závodu. Asi po půlhodině jsme se dozvěděli, že se jednalo o požární cvičení včetně evakuace. O komentovanou prohlídku jsme nepřišli, dověděli jsme se mnoho zajímavostí, např., že za měsíc vyrobí tolik kuliček Marlenka, že kdyby postavili kuličku po kuličce na sebe, bylo by to vysoko, jako 16 Eiffelových věží na sobě. Za naše „strádání“ dostaly všechny děti od pana majitele dobrůtku Marlenka snack. Plni dojmů a s plnými bříšky jsme se vydali za dalším poznáním a to do malé obce Morávka, kde jsme navštívili Vodní dílo Morávka. Na hrázi nás již očekával pan hrázný. Po krátkém mluveném úvodu a procházce po hrázi jsme sestoupili tunelem 7 metrů pod hladinu přehrady. Dostali jsme se také do strojovny a jiných důležitých prostor přehrady. Bylo 12 hodin a už jsme se pomalu začali těšit na oběd. Rozloučili jsme se a vydali se na cestu do Penzionu Zátiší. Po rozdělení pokojů a krátkém rozkoukání jsme si pochutnali na výborném obědě a po té se vydali na malou vycházku po okolí. Sníh nás všechny lákal, tak jsme si postavili několik velkých sněhuláků. Po návratu z vycházky jsme se zabydleli na pokojích, udělali si pohodlí, vyrobili si tabulky na bodování pokojů a zanedlouho už zase seděli v restauraci u dobré večeře. Večerní program byl vyplněn deskovými a společenskými hrami. Náš celodenní program ukončila večerka a zasloužený spánek, ale už teď se těšíme na další zážitkový den.  

Kde nás najdete

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Dolní Životice, příspěvková organizace
Hlavní 15
747 56 Dolní Životice

IČO: 75028964
ID DS: jq5mcz3

Telefon: 553 78 60 48
Mobil: 736 765 332

E-mail: skola@dolnizivotice.cz