Dopravní výchova ŠD

Dopravní výchova je každoroční složkou dubnových činností naší školní družiny. Je důležité dětem pravidelně připomínat problematiku silničního provozu, protože jsou jeho každodenní součástí. Ať je to pouze chůze, jízda na kole, koloběžce či skateboardu, vždy je potřeba znát alespoň základní pravidla a respektovat dopravní značení. Naše družina se zapojila do projektu Markétina dopravní výchova, cílícího především na vzdělávání dětí, které patří mezi nejohroženější účastníky silničního provozu. Celý měsíc duben proto zaměříme na bezpečné chování na silnici i mimo ni. Tento týden jsme si povídali o tom, jak správně přecházet vozovku, jak bezpečně jezdit na kole, co má správně vybavené kolo mít, i jak je důležité být viděn. Poznávali jsme dopravní značky a zopakovali si telefonní čísla integrovaného záchranného systému. V dalších týdnech budeme pokračovat ve vyplňování pracovních listů, zhlédneme naučná videa a nakonec si nově nabyté znalosti ověříme v tematicky zaměřených hrách a kvízech.