foto
ZŠ a MŠ Dolní Životice - logo

Děti z MŠ na návštěvě farmy u Dučků

„Od kočičky koťátko, pejsek, fena, štěňátko.
Od kozičky kůzlátko, kachna, kačer, káčátko.
Od koníka hříbátko, i holubí holátko.
Hospodaří zdárně, u Dučků na farmě.“

V pondělí 22. 4.  jsme s dětmi oslavili Den Země! Počasí nám sice nepřálo, ale to nás neodradilo. Hned z rána se děti přestrojily za různá zvířata a zopakovaly si při ranních hrách, kde zvířata bydlí, čím se živí nebo jak se nazývají jejich mláďata, která k jarnímu období jistě patří. Hned po svačině jsme se všichni vydali na návštěvu k místním hospodářům, manželům Dučkovým, kteří dětem ukázali hospodářská i domácí zvířata, jejich jarní mláďata a pověděli nám něco o jejich chovu. Děti si mohly pochovat káčátka, mladé holoubátka nebo kůzle. Pohladily si kočku, psa, nebo koně. Také jsme počítali holuby, kteří vylétávali z holubníku. Dětem se toto „zvířátkové dopoledne“ moc líbilo a za odměnu hospodářům i jejich zvířectvu zazpívaly jarní písničku. Tímto srdečně děkujeme celé rodině za krásný zážitek 🙂

Kde nás najdete

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Dolní Životice, příspěvková organizace
Hlavní 15
747 56 Dolní Životice

IČO: 75028964
ID DS: jq5mcz3

Telefon: 553 78 60 48
Mobil: 736 765 332

E-mail: skola@dolnizivotice.cz