foto
ZŠ a MŠ Dolní Životice - logo

4. den školy v přírodě

Hned po probuzení se dnes na nás usmívalo sluníčko. Krásné počasí jsme museli využít hned od rána, proto jsme si dnešní rozcvičku užili i částečně venku. V osm hodin nás čekala výborná snídaně a po ní jsme se učili. Už při učení nás to lákalo ven, takže některé třídy si dopřály chvilku na čerstvém vzduchu. Po posilnění svačinkovým sladkým pomerančem byla ještě malá chvilka opakování a procvičování učiva. Na dnešní oběd se všichni těšili. Vynikající vývarová kuřecí polévka a velký kuřecí řízek s kaší byl prostě „mňam“😊. Všichni se olizovali až za ušima. Tradiční odpolední klid byl dnes o půl hodinky kratší, protože bylo zapotřebí se připravit na turistickou vycházku. Pořádně jsme se oblékli, do baťůžku dali svačinu, bandasky s pitím a vydali jsme se směr na Horský hotel Ondráš. Cestu nám ztížilo stoupání ve formě kopce, ale všichni jsme to zvládli až k rozcestí, kde jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna došla až k Horskému hotelu Ondráš a druhá se už vrátila na naše ubytování. Skupinka u hotelu Ondráš měla možnost využít hřiště u hotelu, udělat si tam menší nákupky, zahrát si šachy ve velké velikosti a povozit se na kolotoči. Skupinka, která se vydala na chatu dříve, využila krásné prostředí v okolí chaty. Beach volejbal, skluzavka a hřiště u chaty byly velkým lákadlem, kterým se nedalo odolat. Velkou chloubou našeho ubytovacího zařízení je Krteček, který je dominantou hřiště a je vidět již z velké dálky. Není nikdo, kdy by neměl zájem se s ním vyfotit. Ale není to jen tak. Každý musel zdolat prudký kopeček a to bez nehody přes kamenitou cestičku. Na večer jsme se posilnili rajskou omáčkou s masovými koulemi a těstovinami. Po chvilce odpočinku bylo těšení se na večerní program v podobě diskotéky. Diskotéka byla veselá, plná zábavných tanců, her i písniček. Den byl dlouhý a poměrně náročný. Na našich dětech to však nebylo znát. Energii i ve večerních hodinách měly na rozdávání. Zklidnění nastalo až po hygieně a uložení do postýlek. Jestli je však zcela konec dnešního dne, se teprve ukáže………. Zatím přejeme dobrou noc 😊.

Kde nás najdete

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Dolní Životice, příspěvková organizace
Hlavní 15
747 56 Dolní Životice

IČO: 75028964
ID DS: jq5mcz3

Telefon: 553 78 60 48
Mobil: 736 765 332

E-mail: skola@dolnizivotice.cz