2. lekce Hasíka ve 2. ročníku

Žáci 2. ročníku se mohli těšit v pondělí 8.dubna na druhou závěrečnou lekci Hasíka. Lektorky Hasíka, Lucie Čermínová a Lucie Hymlarová, opět děti provázely po celou vyučovací hodinu tímto preventivně výchovným programem. Žáci si hravou formou zopakovali, kdo jsou hasiči, co je jejich práce, důležitá telefonní čísla, co udělat s nalezenými zápalkami, druhy ohňů, jak přivolat v daných situacích pomoc, což se již naučili v předešlé lekci. Své znalosti rozšířili s paní Hasíkovou, s kterou diskutovali o tom, kde může hrozit nebezpečí v domácím i školním prostředí, jak se zachovat, jak se v místnosti orientovat, co udělat, jak na sebe upozornit. Paní lektorky děti seznámily s druhy hasících přístrojů a vhodnosti či nevhodnosti jejich využití. Všichni si měli možnost vyzkoušet držet hasící přístroj a velký údiv byl nad jeho váhou a krátkým intervalem jeho funkčnosti. Děti velmi intenzivně diskutovaly nad celou problematikou a za své snažení a aktivitu získaly spoustu materiálů v podobě omalovánek, křížovek s hasičskou tématikou a nechyběla ani sladká odměna. Velice děkujeme paní Lucii Čermínové a Lucii Hymlarové za prezentaci tohoto preventivního programu, za skvělou motivaci a předání důležitých informací v hravé a poutavé podobě našim žákům. Děkujeme za veškeré dárečky a dobrůtky.