foto
ZŠ a MŠ Dolní Životice - logo

2. den školy v přírodě

Druhý den na naší škole v přírodě jsme začali ráno v 7 hodin budíčkem. Po budíčku následovala rozcvička ve formě tance a nechyběl ani „Tanec princezen“. Poté nás čekala vydatná snídaně formou rautu, který byl opravdu pestrý. Posilnili jsme se čokoládovými kuličkami, müsli s jogurtem, chlebem ve vajíčku, párečky, pečivem, salámy a sýry, zeleninou i tvarohovým závinem. Každý si vybral dle své chuti. Po výborné snídani nás čekalo učení. Procvičovali jsme učivo, hráli hry, psali dopisy domů a jako svačinku jsme dostali jablíčko. Dopoledne uteklo jako voda a už byl čas oběda. Servírovali nám hrachovou polévku a jako druhý chod jsme měli kuře s rýží. Po obědě nás čekal odpolední klid a po něm venkovní aktivita – šipkovaná a ta nebyla ledajaká. Děti si vyzkoušely být malými detektivy a měly Dětskou detektivní kancelář – jarní šifrovačku, ve které hledaly názvy jarních rostlin a bylinek. Všech devět skupin došlo úspěšně do cíle a následovalo společné hledání pokladu. Zimní radovánky ve sněhu zakončily náš pobyt venku. Na chatě jsme dali sušit vše potřebné, převlékli se do sucha a šli znovu luštit šifrovačku. Výbornými špagetami jsme zakončili první část večera a po večeři jsme si zahráli deskové, společenské hry, malovali putovní kamínky i jen tak pro radost. Postupně se všichni osprchovali, vyčistili zoubky, přečetla se pohádka a unavené tváře se už těšily do peřinek. Teď už všichni sladce spí. Dobrou noc! 😊

Kde nás najdete

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Dolní Životice, příspěvková organizace
Hlavní 15
747 56 Dolní Životice

IČO: 75028964
ID DS: jq5mcz3

Telefon: 553 78 60 48
Mobil: 736 765 332

E-mail: skola@dolnizivotice.cz