Hasík ve 2. ročníku ZŠ

Ve druhé třídě se tento týden konala vzrušující událost. Dne 26.3. přišly dvě hasičky povědět dětem o svém hrdinském povolání. S nadšením a vášní popisovaly, jak každodenně hasiči zachraňují životy a majetek. Důraz kladly na praktické rady a jak si v případě požáru zavolat pomoc. Byla také žákům vysvětlena důležitost nošení reflexních prvků na oblečení, které mohou v krizových situacích zachránit život. Preventivně výchovný program v oblasti požární ochrany obyvatelstva byl prezentován paní Lucii Čermínovou a její kolegyní, kdy obě efektně působily na děti s řadou funkčních evaluačních nástrojů. Děti byly fascinovány a pozorně naslouchaly. Přišly s mnoha otázkami, které odhalily jejich zvědavost a touhu poznat více o tomto nebezpečném, ale zásadním povolání. Hasičky odpovídaly s trpělivostí a ujišťovaly děti, že hasiči jsou vždy připraveni pomoci. Na závěr návštěvy naši hosté překvapili děti milými dárečky, které v nich zanechaly pocit radosti. Tato návštěva nejenže obohatila děti o cenné informace, ale také v nich zanechala trvalý dojem o důležitosti hasičů v naší společnosti. Velice děkujeme za prezentaci Hasíka v naší škole a již se těšíme na druhou závěrečnou lekci.