ŠD v knihovně

Ve čtvrtek 1. 2. zavítaly děti z družiny do obecní knihovny, kde nás již čekala paní knihovnice Monika Šnajdrová. Zejména prvňáčky krátce seznámila s druhy knih, které jsou zde k dispozici, podle čeho jsou rozděleny a jak je možné si je vypůjčit. Na úvod jsme si povídali o zimních měsících  a o tom, jaké svátky s nimi souvisí, především o blížícím se Masopustu, o významu jednotlivých masek, zvycích a tradicích. Zhlédli jsme video z vodění medvěda v Dolních Životicích z minulých let a děti si zavzpomínaly, co všechno tehdy zažily. Na závěr si pro nás paní knihovnice  připravila různé hádanky a přesmyčky. Před odchodem byly děti odměněny malou sladkostí  a slíbily, že se v knihovně opět brzy sejdeme. Paní knihovnici děkujeme za pěknou a poutavou besedu.