Děti z MŠ i ZŠ navštívily místní kostel

„…daleká je cesta naše,
do Betléma mysl naše…“

Děti z mateřské školy se svými učitelkami se v pátek 19.1. vypravily do kostela v Dolních Životicích a žáci základní školy se svými učitelkami tak učinili o týden později. Obě návštěvy byly domluveny s Otcem Janem, který všechny srdečně přivítal. Děti i paní učitelky žasly nad výzdobou kostela, nádherným a honosným Betlémem, který nám připomněl narození Ježíška. Nejrůznější barevné stavby a domečky, hospodářská zvířata, pastýři, Tři králové se svými velbloudy a dary, také betlémská hvězda a černoušek, pro kterého pan farář přichystal mince, které mu děti mohly darovat. Dětem se moc líbilo kadidlo, které nám pan farář ukázal a provoněl jím celý kostel, také ochotně odpovídal na otázky, které děti pokládaly. Zajímalo je například, jak dlouho trvalo kostel postavit, jak dlouho putovali Tři králové do Betléma nebo kudy se jde k varhanám, které dětem připomínaly hrad 🙂 Děti byly v kostele moc hodné, působila na ně kouzelná místní atmosféra a na závěr jsme si společně zazpívali písničku „My Tři králové“. Děti i paní učitelky byly na závěr obdarovány drobným dárečkem a všichni jsme se shodli, že se moc těšíme na příští návštěvu.