Pasování předškoláků a spaní v MŠ

Ve čtvrtek 22.6. 2023 se uskutečnilo slavnostní „Pasování předškolních dětí“ na školáky za účasti rodičů, prarodičů, řed. ZŠ a MŠ Mgr. L. Smetanové a místostarosty OÚ J. Vaňka, který děti také společně s řed. ZŠ a MŠ pasoval.  Děti oblečeny do slušivých talárů předvedly pěkný kulturní program s třídní učitelkou I. Vavřinčíkovou, ukázaly krátkou výuku v jazyce anglickém pod vedením uč. M. Pospíšilové a také odpovídaly na všetečné otázky učitelek. Děti dostaly na památku knihu zakoupenou z „Klubu rodičů“ a drobné upomínkové dárky. Vše bylo završeno „Slibem předškoláků“, slavnostním přípitkem a děti se vlastnoručně podepsaly do pamětního listu. Na závěr se všichni společně vyfotografovali. Společnou fotografií to ale nekončilo, všichni školáci se rozloučili s rodiči a následovalo hledání pokladu. Děti musely splnit několik úkolů, aby poklad vůbec našly – házely šipkami na balónky, hledaly a seřazovaly sluníčka dle velikosti, trénovaly postřeh pomocí chytání klíče, dostaly se přes opičí dráhu a nakonec lovily klíče ve skleněných nádobách, které byly naplněny různým materiálem. Po úspěšném splnění úkolů si děti otevřely truhlu s pokladem, kde našly tričko, sladkost a hračku. Během této aktivity všem vyhládlo, a tak nastala večeře formou opečených buřtů na ohni. Všichni jsme si pořádně pošmákli a následně jsme se přemístili zpět do MŠ, kde jsme se umyli a vyčistili zoubky. A co by to bylo za přespávání ve školce, kde by nebyla pyžamová párty? Takže jsme si ještě zatancovali a pak si děti po dlouhém a náročném dni ulehly do svých postýlek, kde při čtení pohádek a vyprávění příhod z celého dne pomaličku usínaly. Všechny předškolní děti (i paní učitelky) byly z celého dne nadšené a určitě budou mít na co vzpomínat!