foto
ZŠ a MŠ Dolní Životice - logo

Finanční gramotnost v naší škole

Naše škola již dříve využila zapojení do projektu Finanční gramotnosti FG do škol, jejíž hlavním tématem patří hospodaření s penězi, domácí rozpočet, správné a odpovědné zadlužování, znalost finančních produktů, zúčastnila se také soutěže a nyní jsme měli možnost pozvat přímo do školy odborníka této problematiky pana Martina Dzieržu. Ten v jednotlivých třídách srozumitelným jazykem a pomocí prezentace přiblížil první část z celku „Osobní finance aneb jak proplout bez nehody světem financí“ a to oblast tzv. Peníze. Žáci se dozvěděli jako například co to peníze jsou, jaká je jejich hodnota, co si za ně koupíme, peníze jakou součást majetku, odkud se berou, kam peníze přijdou, jak s penězi platit, co je bankovní karta, co vše na ní najdeme, rozdíl mezi platebními kartami, ale také jaké a kolik máme mincí, bankovek, kdo je na nich vyobrazen. Přednáška v jednotlivých třídách byla velmi poutavá a pro děti zajímavá. Někteří žáci měli na pana Martina množství otázek, které bravurně zodpověděl. Jak jsem se již zmínila, tento projekt má několik témat. To nejdůležitější téma jak hospodařit s penězi máme již za sebou a příště se můžeme těšit na téma Banka. Panu Martinovi Dzieržovi velmi děkujeme za poutavou přednášku a těšíme se na další.

Kde nás najdete

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Dolní Životice, příspěvková organizace
Hlavní 15
747 56 Dolní Životice

IČO: 75028964
ID DS: jq5mcz3

Telefon: 553 78 60 48
Mobil: 736 765 332

E-mail: skola@dolnizivotice.cz