foto
ZŠ a MŠ Dolní Životice - logo

1.den školy v přírodě

Vážení rodiče, příznivci školy. Již je tradicí, že Vám každý den poskytujeme veškeré dění o tom, co v jednotlivých dnech zažíváme během školy v přírodě. Pevně věříme, že Vás alespoň tento způsob spojení potěší a ocitnete se tak alespoň v myšlence na své děti s námi. Hned ráno nám pršelo štěstí, které se naštěstí v průběhu dne dostavilo a zdárně jsme dorazili na Chatu Zátiší. Po rozloučení jsme vyjeli směr Flascharův důl, kde nás čekali dva sympatičtí pánové, jež nás provedli celým dolem. Nechybělo počítání netopýrů, poslouchání echolokace, vyzkoušení si úplné tmy, ale především jsme všichni zvládli cestu po žebřících větrací šachty dlouhé 18 metrů. Nahoru vyšplhali i ti nejmenší a všichni překonali svůj strach. Ke konci prohlídky si ti nejzdatnější z nás zkusili roztlačit vozík s půl tuny nákladu. Pak jsme již vyšli na denní světlo, kdy se na nás po kapkách deště konečně usmálo sluníčko. Po návštěvě dolu jsme vyrazili dál, na přečerpávající vodní elektrárnu Dlouhé stráně. Zde nás prováděl pan průvodce, který nás nejdříve zavedl na promítání filmů, poté jsme si zkusili v koutku pro děti, co je vodičem a co nikoliv, skládali pexeso a dozvěděli se zajímavosti o elektřině. Pokračovali jsme na Dolní i Horní nádrž elektrárny, prošli dlouhým tunelem. Nahoře, u Horní nádrže jsme sice neviděli výhled na Jeseníky, ale kouzlo našeho výhledu spočívalo v mlze, tajuplnosti a jak samotné děti konstatovaly “ jsme v nebi“. Po vodní elektrárně jsme zdárně dojeli na naše krásné ubytování, Chatu Zátiší. Rozdělili jsme si pokoje, ubytovali se, vyměnili oblečení, dali sušit pláštěnky a spěchali jsme na večeři. Po vydatném rizotu jsme nabrali opět síly na tvoření. Vytvořili jsme si cedulky do našich pokojů, vymysleli si originální názvy a uklidili si pro co nejlepší první body z bodování. Teď už nás čeká klidový režim, musíme dát odpočinout nožkám, hygiena po prvním náročném dni, čištění zoubků a pomalinku už spinkat. Maminkám, tatínkům, babičkám a všem pomocníkům moc děkujeme za vydatné svačinky, za ochotu při nakládání do autobusu a za veškerou pomoc při odjezdu. Fotografie z jednotlivých dnů se budeme snažit vkládat každý den, jen musíte být trpěliví, protože s množstvím fotografií a jejich zpracováním je mnoho práce. Moc zdravíme z Chaty Zátiší a dobrou noc všem přejeme a srdečně pozdravujeme. 🙂

Kde nás najdete

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Dolní Životice, příspěvková organizace
Hlavní 15
747 56 Dolní Životice

IČO: 75028964
ID DS: jq5mcz3

Telefon: 553 78 60 48
Mobil: 736 765 332

E-mail: skola@dolnizivotice.cz