foto
ZŠ a MŠ Dolní Životice - logo

Projekt ŠD – EVVO

Ve středu 26. 4. jely děti školní družiny do Střediska volného času v Opavě v rámci projektu environmentální výchovy na vzdělávací program „Společenský hmyz. Jak žijí včely, vosy, ..? Co to je čmelín?“ Nejdříve děti četly knížky od pana Rostislava Poláčka „Hmyzí pohádky z květinové zahrádky“ a „U nás v Hmyzáčkově“, kde se dověděly spoustu zajímavého a poučného z naší krásné přírody. Následně děti vycestovaly do SVČ Opava a zjistily, že čmeláci patří jako ostatní druhy včel mezi opylující hmyz. Bez jejich činností by celá řada rostlin netvořila plody ani semena. Také, že dříve velmi hojné včely medonosné dnes ubývají v důsledku chorob. Nejvíce děti zajímalo, jak vypadá čmelín. Nejen samotářským včelám, ale i čmelákům můžeme vyrobit na jejich poměry skutečně luxusní hotel – speciální čmeláčí úl. Je to malá dřevěná bednička se vstupním otvorem a chodbičkou. Prostě jako kdyby šlo o dokonale bezpečnou noru. Nakonec děti zhlédly další druhy hmyzu a brouků ve venkovních prostorách. Zábavné odpoledne se dětem velmi líbilo, jsou obohaceny o nové vědomosti, kterými upevní svou lásku k přírodě a začnou nahlížet na svět přírody s obdivem, úctou a se snahou na její ochranu.

Kde nás najdete

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Dolní Životice, příspěvková organizace
Hlavní 15
747 56 Dolní Životice

IČO: 75028964
ID DS: jq5mcz3

Telefon: 553 78 60 48
Mobil: 736 765 332

E-mail: skola@dolnizivotice.cz