foto
ZŠ a MŠ Dolní Životice - logo

Recitační soutěž v ZŠ 2023

V úterý dne 21. února 2023 proběhla již tradiční recitační soutěž žáků naší školy. V jednotlivých třídách se uskutečnilo nejprve třídní kolo a  vybraní žáci postoupili do školního kola. Žáci první třídy našli v sobě tolik odvahy, že  recitovali úplně všichni. Žáci si tak mohli vyzkoušet, jak je náročné vystoupit před spolužáky a porotou. Výběr básní byl rozmanitý. Porota měla velmi těžké rozhodování, aby vybrala ty nejlepší, protože snaha všech byla opravdu veliká. První tří umístění soutěžící k diplomu dostali krásné ceny a ostatní účastnický list. V první třídě se na 1. místě umístil David Schwablík, 2. místo obsadila Kateřina Sukeníková a 3. místo získal Tomáš Otisk. Ve druhé třídě se žáci umístili takto: 1.místo Michaela Vaňkova 2. místo Adéla Pavlíčková, 3. místo Valerie Pumrová. Ve třetí třídě se na první příčce umístil Jiří Josef Stýskala, druhou příčku obsadila Marie Byrtusová a na třetí místo dosáhla Lea Pavlíčková. Ve čtvrté třídě bylo recitátorů nejvíce. Na první místo bylavybrána Julie Hozová, druhé místo získala Adéla Indráková a třetí místo Magdaléna Víchová.

Do okrskového kola v Loutkovém divadle SVČ Opava postoupili tito žáci: v 0. kategorii David Schwablík, Kateřina Sukeníková  1. kategorii budou reprezentovat Michaela Vaňková a Jiří Josef Stýskala, 2. kategorie bude zastoupena Julii Hozovou a Adélou Indrákovou.

Již 10.3.2023 v pátek jim Všem budeme držet pěsti na okrskovém kole v Opavě.

Kde nás najdete

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Dolní Životice, příspěvková organizace
Hlavní 15
747 56 Dolní Životice

IČO: 75028964
ID DS: jq5mcz3

Telefon: 553 78 60 48
Mobil: 736 765 332

E-mail: skola@dolnizivotice.cz