foto
ZŠ a MŠ Dolní Životice - logo

Návštěva Střediska volného času v Opavě a dopravního hřiště

Začátek prázdninového týdne byl pro žáky z naší školy časem výletním. Již ráno 24.10. jsme vyrazili autobusem do Opavy, kdy si někteří žáci zcela poprvé sami zakoupili lístek na autobus. Jakmile jsme dorazili na místo určené, tak jsme se rozdělili do dvou skupin. Starší žáci, tedy 4. a 5. ročníku započali svou poznávací exkurzi ve Středisku volného času Opava, kde nás velmi sympatická paní Tomanová seznámila s tématem „Hadi“. Dozvěděli se, jak a proč se takový had chová, čím se živí, jaké máme druhy hadů, čím jsou sami o sobě hadi zajímaví. Po krátkém výkladu následovalo vyvrcholení tematického celku „Hadi“, a to přímo v budově s názvem „Teraristika“. Jak už název sám o sobě napovídá, tak zde naši žáci měli možnost vidět všechna zvířátka, která zde řadíme. Nejednalo se jen o hady, ale také o agamy, ryby, pavouky, krokodýla, chameleona a jiné. Ti nejodvážnější si nakonec na hada mohli sáhnout, pohladit jej či dokonce ho mít okolo krku. Prohlídka pokračovala celou MINIZOO a byla zakončena svačinkou.

Poté jsme se přesunuli na dopravní hřiště u ZŠ T.G. Masaryka, které provozuje Magistrát města Opavy. Na hřišti nás již čekal pan policista, který seznámil děti s pravidly silničního provozu, ukázal jim ty nejdůležitější značky, kterými je nutno se řídit v dopravním provozu. Po veškerých diskusích s panem policistou, jenž velmi ochotně odpovídal na všechny zvídavé dotazy, přišlo samotné ježdění. Žáci jezdili na koloběžkách a kolech, samozřejmě s přilbami a řídili se pravidly. Bylo nutno čekat na semaforu na zelenou, zastavovat před značkou stop a držet správný směr jízdy. Všichni vše velmi dobře zvládli, z malinkých chybiček se poučili a pevně věříme, že teď budou na silnici jezdit jenom s tou největší opatrností. Žáci 1., 2. i 3. ročníku měli zcela stejné aktivity, jen v opačném pořadí. Žáci 4. a 5. ročníku jeli zpět do školy pozdějším autobusem, tak ještě si mohli zakoupit nějakou tu dobrotu na cestu a zadovádět si v parku s nádhernou nadílkou barevného napadaného listí. Všichni žáci si tento den užili, aprílové počasí nikoho neodradilo, a nakonec nám na zpáteční cestu svítilo i sluníčko.

Kde nás najdete

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Dolní Životice, příspěvková organizace
Hlavní 15
747 56 Dolní Životice

IČO: 75028964
ID DS: jq5mcz3

Telefon: 553 78 60 48
Mobil: 736 765 332

E-mail: skola@dolnizivotice.cz