foto
ZŠ a MŠ Dolní Životice - logo

Halloween ve škole

Píseň We are witches of Halloween zněla v pátek 21.10. 2022 budovou naší školy. To si žáci 3.-5. ročníku, převlečeni za čarodějnice, čaroděje, duchy, kostlivce, upíry, netopýry a jiná podivná stvoření, připravili v rámci hodiny anglického jazyka vystoupení pro své rodiče, prarodiče a kamarády z nižších ročníků. V České republice oslavujeme svátek Všech svatých, v anglosaských zemích Halloween. Školou zněly anglické písničky, abeceda, počítání, tance, zkrátka vše, co se žáci v anglickém jazyce od září naučili. Ve všech třídách poté probíhala netradiční výuka, během níž si žáci hravou formou, po halloweensku, procvičovali učivo napříč různými předměty. Nechybělo ochutnávání dobrot s halloweenskými motivy i třídní focení v krásném a strašidelném fotokoutku.  Halloweenský den byl báječný a my děkujeme za úžasnou atmosféru, ke které jste všichni přispěli přípravou skvělých kostýmů a svou hojnou účastí při vystoupení. Velké poděkování patří paní učitelce G. Smetanové a Ž. Indrákové, které program připravily a s žáky nacvičily. Velký dík patří především žákům 3.-5. ročníku, kteří poctivě nacvičovali, trénovali a vše skvěle zvládli!

Kde nás najdete

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Dolní Životice, příspěvková organizace
Hlavní 15
747 56 Dolní Životice

IČO: 75028964
ID DS: jq5mcz3

Telefon: 553 78 60 48
Mobil: 736 765 332

E-mail: skola@dolnizivotice.cz