foto
ZŠ a MŠ Dolní Životice - logo

Bramboriáda a jablíčkovaná v ŠD

Nastal podzim, sešel se rok s rokem a ve středu 5. 10. za příznivého počasí přišel čas na družinovou „BRAMBORIÁDU“ a „JABLÍČKOVANOU“. Nejdříve jsme si společně všichni povídali, co vše se sklízí na podzim, jak se brambory i jablíčka uchovávají na zimu a jaká jídla se z těchto pochutin dají vyrobit a uvařit. Poté jsme se dověděli o bramborách něco z historie, jaké byly oblíbenou potravinou, zkoumali jsme atlas světa a ukázali si, z jaké dálky k nám kdysi brambory přicestovaly. Proto jsme zkusili brambory opéct v ohni v alobalu. Také jsme zkusili opéct na ohni jablka. Ta byla opečená hned, ale na brambory jsme si museli chvíli počkat. Dětem moc chutnalo a zjistily, že si dát brambory na loupačku stojí za to.

Kde nás najdete

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Dolní Životice, příspěvková organizace
Hlavní 15
747 56 Dolní Životice

IČO: 75028964
ID DS: jq5mcz3

Telefon: 553 78 60 48
Mobil: 736 765 332

E-mail: skola@dolnizivotice.cz