foto
ZŠ a MŠ Dolní Životice - logo

Soutěž spolupracujících škol v angličtině a ve vlastivědě v ZŠ Slavkov

V úterý 10. 5. jsme se s šestičlenným družstvem žáků pátého ročníku odebrali autobusem do ZŠ ve Slavkově, abychom se zúčastnili soutěže spolupracujících škol v anglickém jazyce a vlastivědě. Soutěže se zúčastnili žáci ze Slavkova, Litultovic, Hlavnice, Otic a Dolních Životic.  Tříčlenné družstvo ve složení Tereza Košárková, Tereza Hradečná a Patricie Kuzníková, soutěžilo v anglickém jazyce, kde změřilo své síly s ostatními osmi družstvy v poslechu, čtení, porozumění textu, luštění křížovek a gramatice. Děvčata si vedla výborně a s počtem 82 bodů, což byl nejvyšší počet dosažitelných bodů, získaly zaslouženě 1. místo. Druhá tříčlenná skupina ve složení Vojtěch P. Eller, Ondřej Majewski a Magdaléna Břemková soutěžila ve vlastivědě. Toto družstvo se umístilo se svými znalostmi historie a vlastivědnými vědomostmi o České republice na 3. místě. Vojtěch P. Eller za své znalosti získal taktéž 3. místo v soutěži jednotlivců. Všem žákům za vzornou reprezentaci školy srdečně děkujeme.

Kde nás najdete

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Dolní Životice, příspěvková organizace
Hlavní 15
747 56 Dolní Životice

IČO: 75028964
ID DS: jq5mcz3

Telefon: 553 78 60 48
Mobil: 736 765 332

E-mail: skola@dolnizivotice.cz