foto
ZŠ a MŠ Dolní Životice - logo

Projektová výuka MŠ- Arboretum Nový Dvůr

V pátek 27.5.2022 jsme s dětmi ukončili týden návštěvou do nedalekého Arboreta v Novém Dvoře. Při vstupu se nás ujala paní průvodkyně, která nás botanickým parkem provedla. Procházeli jsme okrasnou zahradou plnou rhododendronů, přivoněli ke kytkám, chvilku jsme se cítili jako v lese a pak zase na louce. Celý park Arboreta je krásně rozkvetlý, voňavý, nabízí klid a přírodní krásy s velkým množstvím objevování a prožitků. Nabízí ke zhlédnutí různé druhy dřevin, jehličnanů, okrasných barevně kvetoucích keřů, ale i velká lesní mraveniště vytvořená z větviček a měkkého jedlového jehličí nebo hmyzí domečky. Nevynechali jsme ani místní zoo koutek s domácími zvířaty. Zde se děti setkaly s ovcemi, kozami a jejich mláďaty, s morčaty a papoušky. Děkujeme paní průvodkyni za pěkné a pro děti záživné vyprávění.

Kde nás najdete

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Dolní Životice, příspěvková organizace
Hlavní 15
747 56 Dolní Životice

IČO: 75028964
ID DS: jq5mcz3

Telefon: 553 78 60 48
Mobil: 736 765 332

E-mail: skola@dolnizivotice.cz