foto
ZŠ a MŠ Dolní Životice - logo

Šikulové z naší školy – velká gratulace

Šikulové – velká výzva!, kreativně-vědomostní soutěž, kterou vyhlásila Česká televize Ostrava pro školy a žáky 1. – 5. ročníku. Název soutěže a možnost být součástí natáčení přímo v televizním studiu v Ostravě Radvanicích, bylo natolik lákavé, že jsme se do této soutěže přihlásili a netrpělivě jsme čekali na odezvu, zda nás do soutěže vyberou. Za necelých 14 dnů jsme již měli termín soutěže a čas natáčení. Ve středu 20. dubna zástupci každého ročníku jeli reprezentovat naši školu do natáčecího studia v Ostravě. Téma, které jsme se dozvěděli až přímo ve studiu, bylo STÍNOVÉ DIVADLO. Soutěž byla sestavena z rukodělných a kreativních činností, práci s řemeslnými nástroji, kvízových otázek, vzájemné spolupráce a předpokladu manuální zručnosti celého týmu. Naši školu reprezentovali tito žáci: Adéla Pavlíčková za 1. ročník, Lea Pavlíčková za 2. ročník, Julie Hozová za 3. ročník, Daniel Dušek za 4. ročník a Šimon Stiborský, který byl zároveň kapitánem našeho týmu, za 5. ročník. Po příjezdu do natáčecího studia nám byla přidělena šatna, kde jsme měli své zázemí. V této místnosti jsme však velmi nepobývali. Nejprve soutěžící museli navštívit kostymérnu, kde jim bylo zapůjčeno oranžové tričko a zástěra s logem Šikulové. Pak následovala maskérna, kde byl všem upraven s veškerou pečlivostí především účes a soutěž mohla začít. Velká nervozita, s kterou jsme přijeli, postupně upadávala a začali jsme si pomalu a jistě zvykat na množství kamer, světel, pokynů, znovu opakování některých záběrů, odcházení do šatny a zpět. Měli jsme tedy jedinečnou příležitost být součástí všeho, co se kolem nás odehrávalo. Ale stále byla před námi výzva, kvůli které jsme také přijeli. Soutěžili jsme s týmem kamarádů ze ZŠ Ludgeřovice. Vzájemná spolupráce celého týmu nám přinesla VÍTĚZSTVÍ!!!!!!! VELKÁ GRATULACE ŠIKULOVÉ!!!!!!! Děkujeme za skvělou reprezentaci školy. Poděkování patří také panu starostovi, který nám umožnil a zajistil skvělou řidičku paní M. Vystrkovou s obecním automobilem, která nás bezpečně dovezla tam i zpět, tímto paní Vystrkové velmi děkujeme. Přestože množství pořízených fotografií bylo probráno, určitě i tak můžete společně s námi televizní studio prostřednictvím fotografií na našem webu navštívit. 🙂 Přejeme příjemný zážitek. Za celý tým Šikulů Lenka Smetanová.

Kde nás najdete

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Dolní Životice, příspěvková organizace
Hlavní 15
747 56 Dolní Životice

IČO: 75028964
ID DS: jq5mcz3

Telefon: 553 78 60 48
Mobil: 736 765 332

E-mail: skola@dolnizivotice.cz