foto
ZŠ a MŠ Dolní Životice - logo

Polytechnická výuka MŠ ve stolařství TUMA

Třída Sluníček zavítala ve středu 13. 4. 2022 do stolařství TUMA.  Přivítal je pan Toška, který je nejdříve seznámil s budovou stolárny a děti se tak dozvěděly, k čemu sloužila dříve. Potom již následovala samotná prohlídka budovy. Pan Toška dětem ukázal různé stroje, nářadí a různorodý materiál k výrobě nábytku. Děti také přivítala paní Tošková, která se svým manželem měla pro děti připravený bohatý kreativní program. Děti si vyzkoušely zatloukání hřebíků do “ježků“, procvičily si jemnou motoriku při šroubování matiček, vyráběly klíčenky v podobě panenek a panáčků, také zdobily svou kresbou dřevěná velikonoční vajíčka. Nechybělo ani malé pohoštění pro děti v podobě pití a bonbónů a pro předškolní děti krásný dárek v podobě dřevěných ježků a pastelky. Děti přišel také pozdravit zakladatel firmy pan Petr Tuma, který si s dětmi povyprávěl a pochválil je za jejich výtvory. Dětem se tato akce velmi líbila a do MŠ odcházely s nadšením. Velké poděkování patří všem zúčastněným. Za všechny ještě jednou děkuje Ivana Vavřinčíková, uč. MŠ

Kde nás najdete

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Dolní Životice, příspěvková organizace
Hlavní 15
747 56 Dolní Životice

IČO: 75028964
ID DS: jq5mcz3

Telefon: 553 78 60 48
Mobil: 736 765 332

E-mail: skola@dolnizivotice.cz