foto
ZŠ a MŠ Dolní Životice - logo

Den Země v ZŠ

Dne 22. 4.2022 se na naší škole uskutečnil projektový den, při kterém jsme oslavili Den Země. V prvních hodinách si paní učitelky připravily pro své děti spoustu pracovních listů, rébusů, kvízů s environmentálním tématem. Žáci prvních a druhých tříd si mimo jiné také zasadili do květináčů svá semínka fazolí a hrášků. Po velké přestávce jsme se společně všichni sešli na školní zahradě, kde byl dětem přečten dopis paní planety Země, která děti nabádala k větší starosti o životní prostředí. A protože se nemá nic odkládat, a také nám v tento den přálo počasí, hned se všichni společně pustili do zvelebování školní zahrady po dlouhé zimě. Společně jsme zametali, pleli i sadili keř borůvek, který jsme obdrželi zdarma jako dárek od společnosti Ovoce do škol. Už se všichni těšíme na plody, na kterých si určitě pochutnáme. Děti ví, že jedním dnem se životní prostředí nespraví, je třeba se o naší planetu Zemi starat průběžně a vždy je třeba přemýšlet, jakými kroky a způsoby chování můžeme pomoci naší Zemi.

Kde nás najdete

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Dolní Životice, příspěvková organizace
Hlavní 15
747 56 Dolní Životice

IČO: 75028964
ID DS: jq5mcz3

Telefon: 553 78 60 48
Mobil: 736 765 332

E-mail: skola@dolnizivotice.cz