foto
ZŠ a MŠ Dolní Životice - logo

Prožité dny v MŠ v září a říjnu

Kamarádi v MŠ

To jsme my, kamarádi! Těšíme se na sebe, spolu si hrajeme, cvičíme, povídáme si, chodíme na procházky, ale také se učíme se svými učitelkami různé básničky a písničky. Kreslíme krásné obrázky, vyrábíme výrobky z různého výtvarného materiálu a všichni dohromady jsme jedna veselá parta „Broučků“ a „Sluníček“.

Plavecký výcvik

I v letošním roce děti navštěvují plavecký kurz v „BABBY KAČCE“ v Opavě. Je přihlášeno 17 dětí, které se na výuku velmi těší. Škoda, že některé děti nechodí pravidelně, protože bývají často nemocné. Plavčice učí děti zábavnou formou odbourat a překonat strach z vody, hrají různé vodní hry – např. foukání do vody, ručkování, kopání, skákání, potápění apod. Na závěr každé hodiny se děti vyhřejí v sauně, kde si společně zazpívají.

Pouštění draků

Děti si přinesly krásné dráčky a velmi se těšily na pouštění draků. Vítr si z nás ale dělal legraci. Foukal a nefoukal… někdy na síle přidal, někdy zase ubral. Proto dráčci střídavě vzlétávali a zase padali. Zpočátku z toho byly děti smutné, ale potom to vzaly sportovně. Společně jsme si to na louce u MŠ velmi užili.

Škola rytmu

V úterý 2.11. 2021  jsme s dětmi zavítaly do ZŠ, kde se účastnily naučného hudebního pořadu „Škola rytmu“. Pořad vedl hudebník Pavel Bříza, který děti seznámil s různými druhy rytmu. Děti si také vyzkoušely rytmus vytleskávat, hrály na netradiční hudební nástroje – hrnce, misky, tamburíny. Na závěr si děti mohly vyzkoušet zahrát na bicí nástroje. Některým to opravdu šlo a daly do toho veškerou energii, elán a sílu.

Průvod strašidel

Tolik krásných strašidel, loupežníků, čarodějů, černokněžníků, ježibab a ježidědků jsme pohromadě ještě neviděli. Maminky přichystaly svým dětem opravdu krásné masky na „Průvod strašidel“. Za velkého rámusu v doprovodu hudebních nástrojů, zpěvu pokřiku a „hulákání“ jsme se vydali nejdříve postrašit prodavačky v místním obchodě. Potom jsme zamířili k zámku, kde si na louce strašidla zatančila a pokračovali jsme směrem k ZŠ a OÚ. Děti sice byly v plavání, ale paní ředitelka, některé učitelky a školnice nás přivítaly z oken ZŠ.  Pozadu nezůstal ani starosta J. Vaněk. Děti sklidily velký úspěch a těší se zase na příští rok, kdy vyjdou do ulic.

Kde nás najdete

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Dolní Životice, příspěvková organizace
Hlavní 15
747 56 Dolní Životice

IČO: 75028964
ID DS: jq5mcz3

Telefon: 553 78 60 48
Mobil: 736 765 332

E-mail: skola@dolnizivotice.cz