foto
ZŠ a MŠ Dolní Životice - logo

Halloween v ZŠ

V Čechách máme svátek Všech svatých, v anglosaských zemích Halloween. A protože Halloween je tak trochu tajuplný a strašidelný svátek, láká všechny děti k jeho oslavě. V pátek 22. 10. 2021 se místo žáků do školy přiřítil rej čarodějů a čarodějnic ze všech koutů světa. O Halloweenském dni v naší škole se nějakým způsobem dozvěděly i jiné nadpozemské příšery jako duchové, kostlivci, netopýři, upíři a další podivná stvoření. Školu ovládala strašidla zejména v ranních hodinách. Halloweenské vystoupení si připravili žáci 3., 4., a 5. ročníku, v rámci anglického jazyka. Školou zněly anglické písničky, říkadla, tance, zkrátka vše, co se žáci v anglickém jazyce od září naučili. Ve všech třídách probíhala netradiční výuka, během níž si žáci hravou formou, po halloweensku, procvičovali učivo napříč různými předměty. A nechybělo i třídní focení v krásném a strašidelném fotokoutku. Halloweenský den byl báječný a my děkujeme za úžasnou atmosféru, ke které jste všichni přispěli přípravou skvělých kostýmů.

Kde nás najdete

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Dolní Životice, příspěvková organizace
Hlavní 15
747 56 Dolní Životice

IČO: 75028964
ID DS: jq5mcz3

Telefon: 553 78 60 48
Mobil: 736 765 332

E-mail: skola@dolnizivotice.cz