foto
ZŠ a MŠ Dolní Životice - logo

Putování se skauty

Naše škola dostala ke konci prázdnin nabídku Skautského střediska Salvátor v Dolních Životicích pod vedením pana Vítka Lebedy na dopolední setkání skautů a našich žáků. Této nabídky jsme hned využili a již 3. září 2021 proběhlo za slunečného počasí báječné dopoledne s vedoucími skautských oddílů a našimi žáky. Členové skautu pro naše děti připravili řadu zajímavých stanovišť po Dolních Životicích a nenásilnou formou dětem představili činnosti a program skautského oddílu. Skauting vede kluky a holky k samostatnosti, zodpovědnosti a schopnosti poradit si v každé situaci. Zároveň staví výchovu na postojích a hodnotách a přispívá k rozvoji charakteru a touze neustále na sobě pracovat. Řada stanovišť byla připravena tak, aby se děti naučily spolupracovat a pomáhat si navzájem. Děti prolézaly pavoučí sítí, lezly po lanech. Společně si všichni ověřili, zda znají předměty z lékárničky a jak odnést zraněného na nosítku, zatloukali hřebíky, balili batoh na jednodenní výlet. Všichni, včetně nejmenších, zvládli vybarvit českou vlajku i zazpívat státní hymnu. Vyzkoušeli si i chůzi terénem poslepu. Po skončení celé akce si děti u ohně opekly Marshmallow. Mockrát děkujeme celému týmu skautů za velmi pěknou akci, kterou si děti moc užily.

Kde nás najdete

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Dolní Životice, příspěvková organizace
Hlavní 15
747 56 Dolní Životice

IČO: 75028964
ID DS: jq5mcz3

Telefon: 553 78 60 48
Mobil: 736 765 332

E-mail: skola@dolnizivotice.cz