foto
ZŠ a MŠ Dolní Životice - logo

Třídní výlet páťáků

Od 16. do 18. června jsme se s žáky 5. ročníku vydali na třídenní výlet. Po hodinové cestě autobusem jsme se ocitli v krásném prostředí Jeseníků. Všude kolem nás byly lesy, kopečky, skály – krása! Z autobusové zastávky ve Vrbně pod Pradědem nás čekala kouzelná 8 km dlouhá cesta do tábořiště – Campanula. Po příchodu do tábořiště nesměla chybět výroba vlastní vlajky, kterou jsme slavnostně vztyčili. Avšak hlavní bod tohoto dne byl před námi, kterým bylo vaření vlastního kotlíkového guláše. Ne jenom, že si žáci museli svou večeři sami uvařit, ale museli si ingredience vybojovat při hře. Následovala příprava surovin, ohně, a nakonec zasloužená večeře.

Druhý den nás čekal cyklistický výlet na Rejvíz. Před samotným výletem jsme dopoledne stihli tvořit, vařit i hrát hry v lese. Počasí nám velmi přálo, a proto jsme si mohli náramně užít krásy přírody při cestě na kole i v okolí mechových jezírek. Všichni zvládli cestu na kole na 1*. I když byl výlet na celé odpoledne, večer jsme ještě zvládli opékání špekáčků, a dokonce v noci i stezku odvahy, ke které nám krásně svítil měsíc a všichni páťáci stezku zvládli.

Rychle to uteklo a už tady byl poslední den na tábořišti. I tento den jsme si zvládli zasoutěžit, a to ve hře Mölkky. Následovalo veškeré balení, uklízení a loučení se s tábořištěm. Také nechyběla cesta zpátky do Vrbna pod Pradědem, kde jsme nasedli na vlak a vyrazili na cestu do Opavy. Všichni jsme dorazili domů s úžasnými zážitky. Touto cestou děkujeme panu Víťovi a Davidovi za veškerou pomoc, ochotu, poskytnuté zázemí a naplněná bříška. Největší dík patří paní učitelce Monice Pécsiové, která vše skvěle zorganizovala a zajistila.

Kde nás najdete

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Dolní Životice, příspěvková organizace
Hlavní 15
747 56 Dolní Životice

IČO: 75028964
ID DS: jq5mcz3

Telefon: 553 78 60 48
Mobil: 736 765 332

E-mail: skola@dolnizivotice.cz