foto
ZŠ a MŠ Dolní Životice - logo

Školní výlet žáků 1. až 4. ročníku

Dne 18. 6. se uskutečnil výlet žáků do Hradce nad Moravicí. Nejprve jsme se všichni setkali na Východním nádraží v Opavě. A jak jsme se přemístili do Hradce? Žádný autobus nás tam neodvezl, ale cestu jsme si tam i zpět užili vlakem. Vlak nás však nedopravil až na zámek, tam koleje nevedou. Všichni jsme si pěkně od nádraží vystoupali až nahoru a ten pocit ze zdolání kopce byl úžasný. U zámku jsme se občerstvili a dočkali se malé prohlídky zámku, během které jsme se dozvěděli spoustu nových zajímavostí – třebaže panstvo používalo odklápěcí taburet na noční toaletu přímo ve své ložnici. Po prohlídce nám všem vyhládlo a hlavně jsme se těšili na slíbenou zmrzlinu. Tu jsme našli v nedalekém občerstvení, kde si každý vybral tu pravou dle svého gusta. Nakonec jsme posilněni vystoupali až k rozhledně, ze které byl nádherný výhled. Plní dojmů a zážitků jsme pomalu šli zpátky k nádraží, ovšem z kopce už jsme se všichni smáli a byli spokojeni. Náš školní výlet se vydařil a nikdo se nám neztratil, všichni žáci se vrátili do svých domovů s krásnými vzpomínkami.

Kde nás najdete

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Dolní Životice, příspěvková organizace
Hlavní 15
747 56 Dolní Životice

IČO: 75028964
ID DS: jq5mcz3

Telefon: 553 78 60 48
Mobil: 736 765 332

E-mail: skola@dolnizivotice.cz