foto
ZŠ a MŠ Dolní Životice - logo

Pasování na čtenáře

Pro děti z naší první třídy byl v úterý 22. 6. 2021 přichystán netradiční program. Druhou vyučovací hodinu totiž nestrávily ve škole, ale v místní knihovně, kam byly pozvány na slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře. Všechny děti přivítala paní knihovnice Monika Šnajdrová, která si všechny děti vyzkoušela ze čtení neznámého textu, aby si ověřila, zda si děti zaslouží být zařazeni mezi pravé čtenáře. Prvňáci se čtení zhostili na výbornou a za chvíli již byli paní ředitelkou Lenkou Smetanovou pasováni na čtenáře. Každé dítko pokleklo a pohádkovým mečem bylo povýšeno do řad čtenářů. Každé z dětí dostalo krásnou medaili, účastnický list a krásnou knížku Prázdniny s kouzelnou aktovkou od Zuzany Pospíšilové. Nechyběly také malé sladkosti schované v sáčku se sovičkou, symbolem první třídy, který nás provázel během celého roku. Během druhého pololetí žáci plnili v rámci hodin literární výchovy úkoly a kreslili obrázky ke čtyřem pohádkám: O Sněhurce, O Popelce, O dlouhém, Širokém a Bystrozrakém a princi Bajajovi. Paní knihovnice dětem z pracovních listů vytvořila krásnou knížku, kterou si děti odnesly na památku.

Kde nás najdete

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Dolní Životice, příspěvková organizace
Hlavní 15
747 56 Dolní Životice

IČO: 75028964
ID DS: jq5mcz3

Telefon: 553 78 60 48
Mobil: 736 765 332

E-mail: skola@dolnizivotice.cz