foto
ZŠ a MŠ Dolní Životice - logo

4. den školy v přírodě

Do čtvrtého dne nás uvítalo počasí bez kapek deště. Sluníčko sice doprovázel vítr, ale ani ten nás nezastavil od výletu do Karlovy Studánky. Po probuzení ráno nás čekala opět velmi výborná snídaně, která nás posilnila na cestu. Na naší Chatě Zátiší jsme dostali balíčky plné dobrotek na výlet. Poté jsme vyrazili na zastávku u naší chaty a vyjeli jsme směr Karlova Studánka, Hvězda. Od Hvězdy jsme pokračovali do samotného centra Karlovy Studánky, kde jsme jako první navštívili vodopád Bílé Opavy, po vodopádu jsme se posilnili svačinkou a pokračovali do centra města Karlovy Studánky, konkrétně do místních obchůdků. V nich si děti zakoupily suvenýry, především po své nejmilejší a na nikoho nezapomněli. Dokonce myslely na své domácí mazlíčky či drobnost pro sebe. Po nákupech jsme se vydali na procházku celou Karlovou Studánkou, místní kolonádou a parčíkem, došli jsme až na hřiště, kde si děti zadováděly v kolotoči, houpačkách, na lanovém centru a skluzavkách. Vydanou energii jsme opět doplnili, a to pomocí řízku a chleba s okurkou. Po novém posilnění jsme šli dál Karlovou Studánkou, došli jsme k léčivému prameni a geologické stezce kamenů, kterou si některé děti prošly. Následně jsme se přesunuli autobusem z Karlovy Studánky na Malou Morávku. Odtud jsme se vydali pěšky zpět na chatu. Po cestě jsme se ještě zastavili na svačinku pod pergolou, po posilnění si děti opět pohrály na hřišti, tentokrát to bylo workout hřiště, kde byly také skluzavky a houpačky. Pak už nás čekalo jen dojít na chatu, kde bylo zapotřebí dát odpočinek našim nožkám. Po odpočinku si děti kreativně tvořily, například vyráběly „vrtík“, který se točil všemi barvami nebo antistresový míček naplněný moukou. Na večeři nás čekaly od pondělí očekávané boloňské špagety, které nezklamaly a děti si chodily na přídavek. Po večeři jsme si zatančili na písničky, hráli ping-pong a měli odpočinkové aktivity. Nechybělo večerní společné čtení knihy a pak už jsme všichni sladce usnuli s myšlenkou na zítřejší opětovné setkání s našimi milovanými. Ale dnešní den ještě nekončí…… Děti se možná ráno budou divit. Skřítkové jsou všude kolem nás.😊

Kde nás najdete

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Dolní Životice, příspěvková organizace
Hlavní 15
747 56 Dolní Životice

IČO: 75028964
ID DS: jq5mcz3

Telefon: 553 78 60 48
Mobil: 736 765 332

E-mail: skola@dolnizivotice.cz