foto
ZŠ a MŠ Dolní Životice - logo

3. den školy v přírodě

Máme tu středu 17. 5. 2023 a třetí den školy v přírodě. Po klidné noci se děti probudily do dalšího deštivého dne. Po krátké rozcvičce v tělocvičně se děti odebraly na své pokoje, provedly nezbytnou hygienu, převlékly se, uklidily pokoje a v restauraci je již čekala opět bohatá snídaně. Po snídani se všichni seznámili s programem dne. V dopoledních hodinách se děti učily a v závěru výuky si vyrobily pirátské čepice, které použily také k večernímu programu. Po krátkém odpočinku se již těšily na oběd – rajskou polévku s těstovinou a opravdu poctivou koprovku s knedlíkem. Po prvním soustu a prázdném talíři se opět tvořily fronty na přídavek. Vynikající oběd si zasloužil odpočinek na pokojích. Po odpoledním klidu jsme se i s kapkami deště vydali na krátkou procházku ke známým lyžařským sjezdovkám v Karlově. Déšť mírně zesílil a své útočiště jsme našli v Hotelu Praděd, kde jsme se posilnili připravenou svačinkou a děti si mohly zakoupit různé sladkosti. Zpáteční cesta k našemu náhradnímu domovu musela být svižnější, jelikož déšť neustával. Děti trasu zvládly a zasloužily si velkou pochvalu za její absolvování. Dokázaly, že jsou dětmi do nepohody. Na pokojích se všichni převlékli do domácího oblečení a zaslouženě odpočívali. V 17 hodin byl pro děti připraven další sportovní program školní družiny v tělocvičně. Vyčerpanou energii zpět nabrali u skvělé večeře, na kterou se všichni moc těšili –  sladké borůvkové knedlíky s máslíčkem a cukrem :):):):). „Třešinkou na dortu“ dnešního večera byla pro děti připravena večerní pirátská diskotéka a pro zájemce návštěva sauny. Saunu si nakonec chtěly vyzkoušet skoro všechny děti a byly zcela nadšené. Šťastní a spokojeni usínali ve svých postýlkách s vidinou dalšího pěkně stráveného dne.

Kde nás najdete

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Dolní Životice, příspěvková organizace
Hlavní 15
747 56 Dolní Životice

IČO: 75028964
ID DS: jq5mcz3

Telefon: 553 78 60 48
Mobil: 736 765 332

E-mail: skola@dolnizivotice.cz