foto
ZŠ a MŠ Dolní Životice - logo

2. den školy v přírodě

Do druhého dne na škole v přírodě jsme se probudili za plného sluníčka. Po krátké rozcvičce venku nás čekala skvělá snídaně v podobě rautu, kde si na své mohl přijít opravdu každý. Na výběr byly různé druhy salámů, sýrů, párečky, nechyběla sladká tečka v podobě makovce, pomazánek. Není překvapením, že nejdříve děti vyprázdnily mísy s čokoládovými kuličkami. Ty opravdu mizely astronomickou rychlostí. Po vydatné snídani jsme dopolední vyučování upozadili za objevování krás okolní přírody a lesů. Slunečné počasí nás vytáhlo ven a my se rozhodli využít každou volnou slunnou chvilku. Společně jsme se vydali postavit do lesa domečky malým lesním skřítkům a zvířátkům. Děti spolupracovaly v týmech, domlouvaly se na sběru přírodního materiálů a díky jejich spolupráci vznikala pod jejich rukama kouzelná stavení skřítků plná fantazie a nápadů.  Každá skupina si také zvolila svého mluvčího, který dané dílko před všemi ostatními odprezentoval.  Hezké počasí nám také umožnilo projít šipkovanou, kde děti měly za úkol zvládnout stezku Vody a stezku Země. Děti chodily po skupinách a čekání před svým odchodem si zpestřily hrou na sochy a záchrannou honičkou.  Na stezce jednotlivé skupiny plnily různé otázky, úkoly a na závěr je čekala sladká odměna. Odpoledne se již sluníčko schovalo za mraky a nás čekalo vyučování a psaní dopisů pro své nejmilejší. V rámci odpoledne jsme stihli spoustu společenských a pohybových her. Po velmi chutných zapečených těstovinách jsme pokračovali v zábavě hrou. Všichni se těšili na společnou četbu pohádky na dobrou noc, na tzv. pyžamkové čtení, kde svůj čtenářský um předvedli žáci čtvrtého a pátého ročníku. Den byl opět pestrý a radostný smích byl slyšet ze všech zákoutí naší chaty. Zítra se tedy budeme opět těšit na Vaši přízeň, ale dnes Vám již přejeme dobrou noc.

Kde nás najdete

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Dolní Životice, příspěvková organizace
Hlavní 15
747 56 Dolní Životice

IČO: 75028964
ID DS: jq5mcz3

Telefon: 553 78 60 48
Mobil: 736 765 332

E-mail: skola@dolnizivotice.cz