foto
ZŠ a MŠ Dolní Životice - logo

Hasík ve 2. a 3. ročníku

Dne 25.4.2023 zavítala do naší školy návštěva hasičů s preventivně výchovným programem pro děti s názvem Hasík, jehož obsahem byla výchova dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva.  Celým programem žáky provázeli paní Lucie Čermínová a pan Marek Heczko. Žáci si hravou formou zopakovali, kdo jsou hasiči, co je jejich práce. Seznámili se s důležitými telefonními čísly a v čem je nebezpečné zneužití tísňových telefonních čísel. Žáci měli také možnost si vyzkoušet hlášení požárů. Dozvěděli se, co dělat, když najdou zápalky a všechny děti již ví, že hry s nimi jsou opravdu velmi nebezpečné. Vyzkoušeli si, jak mají uhasit oblečení, které na nich hoří nebo jak pomoci kamarádům při požáru. Děti za své správné odpovědi získaly spoustu materiálů v podobě omalovánek s hasičskou tématikou. Dětem se velmi líbili maskoti v podobě zelených dráčků, které hasiči používají k odvedení pozornosti dětí, které byly přítomny požáru. Už teď se děti těší na další lekci, která se uskuteční 10.května. 

Kde nás najdete

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Dolní Životice, příspěvková organizace
Hlavní 15
747 56 Dolní Životice

IČO: 75028964
ID DS: jq5mcz3

Telefon: 553 78 60 48
Mobil: 736 765 332

E-mail: skola@dolnizivotice.cz