foto
ZŠ a MŠ Dolní Životice - logo

Veselé zoubky v ŠD – preventivní program drogerie dm

V pondělí 13. 3. proběhl v družině preventivní program dm drogerie „Veselé zoubky“ pro děti 1. ročníku. Cílem bylo děti seznámit se zásadami správné péče o chrup a předcházení vzniku zubního kazu. Nejprve jsme zhlédli výukové DVD „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“, které bylo zpracováno zábavnou formou. Děti se seznámily s tématem, k čemu zoubky máme, jak rostou a mění se, co je zubní kaz, jak vzniká a jak mu předejít. Také jakou techniku zvolit, abychom si zoubky správně vyčistili. Všechny děti byly odměněny preventivním balíčkem, ve kterém byl zubní kartáček, dětská zubní pasta, žvýkačky bez cukru a přesýpací hodiny, abychom věděli, jak dlouho si máme zuby čistit.  Nakonec si děti získané vědomosti upevnily vyplněním pracovního listu, který kladl důraz na výběr zubního kartáčku a správné stravování. Všichni měli z dárkové taštičky velkou radost a věříme, že jsme přispěli ke zlepšení povědomí o správnou péči o chrup a děti budou mít co nejčastější důvod k úsměvu plnému zdravých a silných zoubků.

Kde nás najdete

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Dolní Životice, příspěvková organizace
Hlavní 15
747 56 Dolní Životice

IČO: 75028964
ID DS: jq5mcz3

Telefon: 553 78 60 48
Mobil: 736 765 332

E-mail: skola@dolnizivotice.cz