foto
ZŠ a MŠ Dolní Životice - logo

Masopust – projekt ŠD

Projekt Masopust měl za cíl děti seznámit s tradičním svátkem a lidovými tradicemi. Náplní projektu byla řada aktivit tematicky spojených s oslavou masopustu. Děti o tomto zvyku mnoho nevěděly, proto jsme si vysvětlili, co slovo masopust znamená, kdy a proč ho slavíme. Na začátku děti zhlédly výukový program „Chaloupka na vršku – Jak to bylo o masopustu“ a zjistily, kam až sahají jeho kořeny v historii. Děti také vyhledaly, které masky nemohou v průvodu chybět, co jaká maska znamená, jaký má význam a které básničky, písničky a pořekadla jsou pro masopust typické, také poznávaly hudební nástroje a vyřešily masopustní kvíz. Nejvíce všechny děti oslovila maska strakatého a slaměného, kterou si sami vyrobili. Nakonec jsme si ke slavnostní hostině připravili koblížky a sami upekli povidlové koláčky. U pečení koláčků byly děti nadšené, práce jim šla od ruky a výsledek byl vynikající. Na hostině nechyběly ani vlastnoručně vyrobené jitrničky. U jejich přípravy děti zažily spoustu legrace. Užili jsme si všichni krásný den, už víme, co to je fašank a jak voní a chutnají masopustní a zabíjačkové pochoutky.

Kde nás najdete

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Dolní Životice, příspěvková organizace
Hlavní 15
747 56 Dolní Životice

IČO: 75028964
ID DS: jq5mcz3

Telefon: 553 78 60 48
Mobil: 736 765 332

E-mail: skola@dolnizivotice.cz