foto
ZŠ a MŠ Dolní Životice - logo

Výukový program Ježci

V pondělí 14. listopadu proběhl v MŠ v rámci EVVO výukový program o ježcích. Navštívila nás pedagožka ze SVČ Opava spolu s dvěma ježky a křečkem. Povídali jsme si o tom, jak se chystá ježek na zimu, jak zimu přečká, čím se živí, že ve dne odpočívá a v noci loví hmyz, ale také myši, žáby, slimáky… Dupe a přitom mlaská, chrochtá a že funí, to mohly děti slyšet na vlastní uši. Měly také možnost ježka nejen zblízka vidět, ale také si jej pohladit. Některé se zpočátku ostýchaly, ale pak si téměř všechny ježka pohladily. Zkusily ježka napodobit bodlinkovým klubíčkem, ne všem se to úplně podařilo 🙂 Paní pedagožka dětem přinesla ukázat také křečka, který měl oproti ježkovi hladkou a hebkou srst.
Na závěr jsme se společně naučili básničku psanou na záda „Milá tetičko, tečka, posílám ti křečka, tečka…“, která všechny ohromně bavila.

Kde nás najdete

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Dolní Životice, příspěvková organizace
Hlavní 15
747 56 Dolní Životice

IČO: 75028964
ID DS: jq5mcz3

Telefon: 553 78 60 48
Mobil: 736 765 332

E-mail: skola@dolnizivotice.cz