foto
ZŠ a MŠ Dolní Životice - logo

Pečení jablečných štrůdlů

V pátek 7. října proběhlo ve třídě “Sluníček” zážitkové učení formou pečení jablečného štrůdlu. Děti mohly pomocí všech smyslů zažít, jak takové pečení štrůdlu probíhá. Nejprve si děti zvládly nastrouhat jablka, následně vyválet těsto, těsto vyplnit jablky a skořicí a na závěr jej pomazat rozšlehaným vejcem. Samozřejmostí bylo poznávání všech surovin a nástrojů, které jsme při pečení používali. Po úspěšném upečení si děti na jablečném štrůdlu pochutnaly a pohostily třídu broučků. Děti byly při pečení moc šikovné a již mohou upéct štrůdl doma spolu s maminkami.

Kde nás najdete

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Dolní Životice, příspěvková organizace
Hlavní 15
747 56 Dolní Životice

IČO: 75028964
ID DS: jq5mcz3

Telefon: 553 78 60 48
Mobil: 736 765 332

E-mail: skola@dolnizivotice.cz