foto
ZŠ a MŠ Dolní Životice - logo

Školní výlet dětí z MŠ do muzea v Holasovicích

V úterý 14.6.2022 jsme jeli s dětmi MŠ na výlet do muzea „Slezský venkov“ v Holasovicích. Muzeum je zaměřeno především na život slezské vesnice do poloviny 20. století, na období a tradice 1. republiky. Tentokrát jsme vyjížděli brzy, před svačinou, ale děti o svačinku nepřišly. Po příjezdu do muzea nás čekal pan průvodce, který pro děti připravil prostory recepce, kde si mohly připravené svačiny sníst. Poté nás provedl stodolou, v níž byla spousta zemědělských strojů a polního nářadí, se kterými lidé dříve pracovali a dnes se už téměř nepoužívají. Ve vedlejší kůlně je umístěna kovárna, stolařská dílna, dobová technika, knihovna a různá řemesla. Dětem se však nejvíce líbila obecná škola, tam si vyzkoušely sedět v tehdejších lavicích, viděly, jak vypadaly staré knihy a také historické hračky. Cestou zpátky jsme se ještě zastavili na hřišti vybaveném průlezkami a houpačkami, kde se děti vyřádily. Výlet se nám moc líbil, počasí se vydařilo a děti tak prožily krásné dopoledne plné zajímavých zážitků.

Kde nás najdete

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Dolní Životice, příspěvková organizace
Hlavní 15
747 56 Dolní Životice

IČO: 75028964
ID DS: jq5mcz3

Telefon: 553 78 60 48
Mobil: 736 765 332

E-mail: skola@dolnizivotice.cz