foto
ZŠ a MŠ Dolní Životice - logo

Říjen ve školní družině

Na začátku měsíce října jsme si s dětmi povídali o plodech, které sklízíme na podzim. Jednou z plodin, se kterou se setkáváme téměř denně na talíři, jsou brambory. Prohlíželi jsme si obrázky rostlinek bramborů, zkoumali atlas světa a dozvěděli se, z jaké dálky do Evropy kdysi brambory přicestovaly. Protože jsme chtěli vyzkoušet, jakým způsobem si naši předkové brambory pekli, rozhodli jsme se uspořádat družinovou BRAMBORIÁDU a brambory opéct na ohni v alobalu. Také jsme zkusili opéct jablka na ohni. Ta byla hned opečená, ale na brambory jsme si museli trochu déle počkat. Ale vyplatilo se, brambory byly vynikající, všem moc chutnaly.

K měsíci říjnu, při nástupu podzimních sychravých dnů plných padajících listů a pošmourného počasí, neodmyslitelně patří také šustění křídel papírových draků ve větru. Děti v družině již netrpělivě očekávaly příznivý vítr k vypuštění draků na DRAKIÁDĚ. Ve čtvrtek 14. 10. to vypadalo, že žádný vítr není, ale sotva jsme přišli na kopec Na Hůrce, tak jsme se dočkali silného větru, při kterém draci ve vzduchu létali jako o život. Někteří nezbední dráčci nám doslova létali do roztrhání těla. Dětem se akce velice líbila, užily si spoustu legrace a prožily pěkné společné odpoledne. Děkujeme rodičům, Žanetě Indrákové, babičce Pumrové, Tereze Staňkové, Davidovi Grabiášovi, za pomoc a krocení nezbedných dráčků.

Další akcí, do které se družina zapojila, byl celoškolní projekt HALOWEEN. Děti se dozvěděly o tradicích, zvycích a historii Haloweenu, v anglickém kroužku si rozšířily slovní zásobu a naučily se několik haloweenských básniček a písniček. V rukodělných činnostech jsme vyráběli symboly (dýně, lucerny, kočky, čarodějnice, duchy, netopýry), které Halloween symbolizují. Z donesených dýní si děti vyřezaly   Jack – o – lanterns, nádherné svítící lucerničky, které nám zdobí chodby školy. Projekt jsme zakončili v kroužku tanečním strašidelným tancem.  Děkujeme všem, kteří nám darovali okrasné dýně.

Kde nás najdete

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Dolní Životice, příspěvková organizace
Hlavní 15
747 56 Dolní Životice

IČO: 75028964
ID DS: jq5mcz3

Telefon: 553 78 60 48
Mobil: 736 765 332

E-mail: skola@dolnizivotice.cz