foto
ZŠ a MŠ Dolní Životice - logo

Divadelní představení BROUČCI

Dne 23. dubna se slavil Světový den knihy, při této příležitosti přichystal činoherní soubor dárek pro všechny děti i příznivce Slezského divadla v Opavě v podobě natočeného online záznamu divadelního představení Broučků, tedy vyprávění ze života svatojánků, které jejich autor, evangelický kněz Jan Karafiát, poprvé knižně vydal vlastním nákladem už v roce 1876. S Broučky se děti seznámily na stráni pod jalovcem, kde stáli jejich tři chaloupky z třísek a špendličí. Žil tam Brouček s Maminkou a Tatínkem, vedle bydlela Beruška s Kmotřičkou a Kmotříčkem, a také moudrá Janinka. Děti díky představení zjistily, že hlavním posláním broučků je lidem v noci svítit. Společně se s malým Broučkem těšily na svatojánskou noc, kdy dostane svou lucerničku a vydá se s Tatínkem a Kmotříčkem na svůj první let. Pokud se tedy do té doby naučí pořádně lítat… Brouček se musel naučit, jak se vyhnout nebezpečí, jak má dobře vykonávat svou službu a taky poslouchat a dělat Mamince a Tatínkovi radost. Děti měly díky záznamu divadelního představení možnost nahlédnout do jiného světa než lidského, do světa, kde se vstává se západem slunce a chodí spát za svítání. Jsme všichni rádi, že jsme měli možnost opět nakouknout na jeviště Slezského divadla v Opavě a zhlédnutím záznamu je v této nelehké době podpořit.

Kde nás najdete

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Dolní Životice, příspěvková organizace
Hlavní 15
747 56 Dolní Životice

IČO: 75028964
ID DS: jq5mcz3

Telefon: 553 78 60 48
Mobil: 736 765 332

E-mail: skola@dolnizivotice.cz