foto
ZŠ a MŠ Dolní Životice - logo

Březen – měsíc knihy

Březen je od nepaměti nazývám měsícem knihy. Na naší škole je už každoroční tradicí, že děti navštíví v měsíci březnu místní knihovnu a společně s paní knihovnicí Monikou Šnajdrovou stráví pěkný čas povídáním o knížkách. Letos tomu bylo jinak, ale na besedy s paní knihovnicí se nezapomnělo. Žáci první a druhé třídy se s paní knihovnicí setkali online. Paní Monika Šnajdrová si pro ně připravila poutavé vyprávění o knížkách. Seznámila naše malé čtenáře o tom, jak knihovna funguje, kde ji v Dolních Životicích najdou a jak se do ní mohou přihlásit. Paní knihovnice dětem ukázala různé druhy literatury, které si děti mohou v knihovně půjčit a seznámila je s pravidly, které musí splnit, aby si mohly knížku odnést domů ke čtení.  Mnohé děti dokázaly při rozhovoru odpovědět na řadu otázek týkajících se knížek a spousta jich vědělo, jak se ke knihám chovat. Paní knihovnice nachystala pro všechny děti všech ročníku krásné pracovní listy s hrou Malý knihovník. S listy si děti mohly zahrát na svou vlastní domácí knihovnu, mohly si vyrobit kartičku knihovníka a čtenáře. Také se staly na chvíli detektivem při vyplňování listu s názvem Domácí pátračka. Nechyběl také obrázek k vybarvení. Žáci vyšších ročníků jsou již zdatní čtenáři a cestu do knihovny si už našli, za to jsme velmi rádi.  Děkujeme paní knihovnici Monice Šnajdrové za uskutečnění netradiční besedy online a za přípravu poutavých pracovních listů pro všechny děti naší školy.

Kde nás najdete

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Dolní Životice, příspěvková organizace
Hlavní 15
747 56 Dolní Životice

IČO: 75028964
ID DS: jq5mcz3

Telefon: 553 78 60 48
Mobil: 736 765 332

E-mail: skola@dolnizivotice.cz